طلاق، بحران جدی زندگی ایرانی ها

نویسنده 

به طلاق به عنوان یک واقعه تلخ اجتماعی، در خلال چند دهه گذشته به دلیل بی توجهی یا کم توجهی مسئولان ذیربط و خانواده ها و نیز نبود پژوهش های جدی و عمیق و کاربردی، به تعبیر «دورکیم» در سال 1987 به پدیده اجتماعی تبدیل شده است.

سایت عروس و داماد بی جی کلوب به نقل از ماهنامه سپیده دانایی: به عبارتی، با هر مؤلفه ای که طلاق را در نظر بگیریم، اعم از اقتصادی (از فقیر تا غنی)، سطح تحصیلات (از بی سواد تا تحصیل کرده دانشگاهی)، دینداری (از بی دینی تا متدین)، منطقه ای (شهری و روستایی) و غیره از مقوله طلاق در امان نمانده است و این پدیده در حال حاضر، تبدیل به بحران جدی کشورمان شده است که آسیب های بی شماری را متوجه مردم و جامعه کرده و خواهد کرد؛ به طوری که بی توجهی به امر افزایش بی رویه طلاق ، جامعه ایران را با خطر فروپاشی و اضمحلال روبرو خواهد کرد.
آمارهای رسمی تلاش می کنند کهازدواج ها رو به کاهش و طلاق ها رو به افزایش هستند. بر اساس آمار سازمان ثبت احوال کشور در سال های مختلف، با وجودی که از سال 1375 ازدواج رشد ضعیفی داشته است، از سال 1389 این روند، نزولی شده و از سال 1391 شیب منفی آن شتاب بیشتری گرفته است، به نحوی که تعداد 891 هزار واقعه ازدواج در سال 1389 به عدد 724 هزار واقعه در سال 1393 کاهش یافته است.

  • منبع خبر: ماهنامه سپیده دانایی

آخرین آگهی‌های ثبت شده

رپرتاژ آگهی‌ها

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

جمعه, ۲۸ تیر ۱۳۹۸
جمعه, ۱۹ جولای ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است