ازدواج اجباری در ازای معاوضه با احشام

22 خرداد 1396
نویسنده 

گسترش درگیری های داخلی و قحطی در سودان جنوبی موجب شده است، دختران نوجوان در معاوضه با احشام به ازدواج اجباری تن دهند.

به گزارش سایت عروس و داماد به نقل از جام نیوز ، سودان جنوبی جوانترین کشور جهان است که استقلال خود را در سال 2011 از سودان اعلام کرد؛ اما تشدید درگیری های داخلی و رویارویی با قحطی کم سابقه در این کشور، وضع معیشت مردم را به شدت در معرض تهدید قرار داده است.
زندگی قبایل سودان جنوبی بر پایه کشاورزی استوار و خشکسالی شدید در این کشور به محصولات کشاورزی صدمات زیادی وارد کرده است. اهمیت داشتن دام برای ادامه حیات مردم به اندازه ای است که آن ها حاضر هستند دختران کم سن خود را در ازای دریافت احشام به ازدواج اجباری دیگر مردان قبیله درآورند. «ربکا آموک» یکی از این دختران است که در 15 سالگی و در ازای دریافت 15 راس گاو به ازدواج مردی 25 ساله درآمد.

احشام و طیور همه زندگی مردم سودان جنوبی به حساب می آیند. آمارهای سازمان ملل نشان می دهد 52 درصد از دختران سودان جنوبی پیش از رسیدن به 18 سالگی، تن به ازدواج می دهند؛ اما اخیرا این آمار نسبت به گذشته بدتر نیز شده است.

سودان جنوبی از زمان اعلام استقلال همواره شاهد اعتراضات شدید ضددولتی و اختلافات قبیله ای بوده است. خشکسالی در این کشور، 100 هزار نفر را با قحطی و یک میلیون نفر را در معرض قحطی قرار داده است. ایندرحالیست که جمعیت این کشور نفت خیز کمی بیشتر از 8 میلیون نفر است.
با وجود نفت خیز بودن سودان جنوبی، این کشور یکی از فقیرترین مناطق جنگ زده جهان محسوب می شود که به دلیل سال ها نزاع، تبعیض و درگیری های قبیله ای، و ادامه اعتراضات بر ضد دولت مرکزی سودان، به ویرانی کشیده شد.

  • منبع خبر: جام نیوز

آگهی‌های ویژه و فوری

جستجو در آگهی ها

دانستنی‌های زندگی

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

چهارشنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
چهارشنبه, ۱۸ سبتامبر ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است