علت ترس از رابطه زناشویی

نویسنده 

ترس از رابطه ی زناشویی می تواند به دلیل به علت تجاوز جنسی، خاطرات ناخوشایند، به تعویق انداختن رابطه ی جنسی پس از ازدواج و گوشزدهای ترس ناک والدین باشد. در ادامه بیشتر با این ماجرا آشنا می شوید.

* سوء استفاده و تجاوز جنسی: گاهی اوقات اذیت و آزارهای جنسی صرفا” ختم می شود به دست مالی کردن از غریبه ها تا حتی آشنایان بسیار نزدیک که می تواند یک حس ناخوشایند و بدبینی در زن به وجود بیاورد مخصوصا” اگر این اتفاق در دوران خرد سالی رخ دهد .گاهی اوقات نیز اذیت و آزار جنسی ختم به تجاوز می شود که می تواند اثرات ناگوار شخصیتی و روانی همچون افسردگی، بدبینی به مردها به همراه ترس از رابطه زناشویی و یا واژینیسم بوجود آورد.

* خاطرات و شنیده های ناخوشایند: تعریف تجربیات تلخ جنسی توسط اطرافیان و شنیدن عمدی و یا غیر عمدی توسط دختری که هنوز مجرد است . و یا خواندن تجربیات تلخ جنسی در مجلات و اینترنت و غیره .

* به تعویق انداختن رابطه جنسی پس از ازدواج :بسیاری از اوقات عروس و داماد ها تصمیم می گیرند عمل زناشویی را در زمان خاصی انجام بدهند و یا امروز و فردا می کنند در نتیجه دچار استرس و اضطراب و هیجان می شوند که در نتیجه واژینیسموس یا واژینیسم شکل می گیرد.

* گوشزد های ترس آمیز والدین: بسیاری از اوقات والدین برای اینکه باکره گی دخترشان حفظ شود آنها را از رابطه جنسی می ترسانند .در نتیجه با گذشت زمان این ترس بیشتر شده و واژینیسم شکل می گیرد

* پیامد رابطه زناشویی نامناسب و ترس ار رابطه ی زناشویی در زنان موجب: یأس و نا امیدی، کشمکش های بی پایان ، ایجاد خشم و پرخاشگری ، افسردگی و در نهایت طلاق میشود. در بسیاری از فرهنگ ها و حتی در خانواده های تحصیل کرده بعد از مدتی ازدواج قانونی، هنگامی که رابطه جنسی ( ازدواج واقعی صورت نمی گیرد ) برقرار نمی شود، انتقاد ها و اتهامات متوجه داماد می شود . یعنی اینکه گفته می شود داماد فرد نا لایق و دارای قدرت مردانگی نمی باشد و داستان های دیگر . در چنین مواردی گاهی اوقات به دلایل مختلف عروس خانم نقص خود را از این جهت که از رابطه جنسی ترس دارد را نمی پذیرد و از آنجایی که تا حدودی بین طرفین کینه بوجود آمده باعث طلب مهریه و درخواست طلاق می شود . و گاهی اوقات نیز طرفین دم بر نمی آورند و سال ها مشکل خود را به خاطر ترس از آبروریزی بین خود نگاه داشته و به زندگی خود ادامه می دهند و موارد دیگر .

 

درمان ترس از رابطه ی زناشویی

از جمله روش های موجود در ترس از رابطه زناشویی رفتار درمانی ، روان درمانی و روش های درمانی پزشکی می باشد. در روش های درمانی رفتار درمانی درمان از طریق حساسیت زدایی منظم می باشد. در روان درمانی نیز با ایجاد شناخت در فردی که دارای ترس از رابطه ی زناشویی است شناخت او بیشتر شده در نتیجه راحت تر می تواند با مشکل ترس از رابطه جنسی یا ترس از رابطه زناشویی کنار بیاید و معمولا” در روش درمانی پزشکی از طریق عمل جراحی سعی می شود رابطه زناشویی را تسهیل تر نمایند.

 

12 فایده در مورد روابط زناشویی

کاهش استرس، ایمنی، کاهش وزن، سلامت قلب، اعتماد به نفس، افزایش صمیمیت، کاهش درد، کاهش خطر سرطان پروستات، تقویت عضلات قاعده لگن، کاهش خطر سرطان پستان، خواب عمیق تر، سلامت پوست.

 

منبع: مجله اینترنتی ستاره / به کانال عروس و داماد بپیوندید

آگهی‌های ویژه و فوری

جستجو در آگهی ها

دانستنی‌های زندگی

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

دوشنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۸
دوشنبه, ۱۴ اکتبر ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است