آمار ازدواج در همدان افزایش و طلاق کاهش یافت

01 آبان 1395
نویسنده 

در 6 ماهه نخست سالجاری 10 هزار و 250 مورد ازدواج در سطح استان همدان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود سه درصد افزایش داشته است.

به گزارش سایت عروس و داماد به نقل از خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ اسدالله ربانی، که در جمع خبرنگاران سخن می گفت با اعلام مطلب فوق و با اشاره به اینکه انگیزه و علاقه در بین جوانان این استان در امر ازدواج افزایش یافته است افزود: در چهار سال اخیر شاهد کاهش ازدواج و افزایش طلاق بوده ایم.

وی خاطرنشان کرد: در 6 ماهه نخست سالجاری یک هزار و 961 مورد طلاق به ثبت رسید که نسبت به سال گذشته 1.4 درصد کاهش داشته است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان همدان یادآور شد: حتی وجود یک مورد طلاق در سطح استان همدان با توجه به این سابقه فرهنگی، تاریخی و مذهبی مناسب نیست چون وجود یک طلاق آسیب های زیادی را در جامعه به دنبال دارد.

ربانی مهر افزود: استفاده از ظرفیت مجمع خیرین، سازمان های مردم نهاد ، مراکز مشاوره، ظرفیت دستگاههای دولتی و همچنین توجه به موضوع آموزش زوجین، ارائه تسهیلات، توجه به سبک زندگی اسلامی و فرهنگ سازی در زمینه امر ازدواج از مهمترین بسترهای تاثیرگذار در حوزه ازدواج و طلاق است.

وی تصریح کرد: البته در یک سال اخیر برنامه های مطلوبی در حوزه ازدواج از جمله تشکیل مجمع خیرین ازدواج، جشنواره پیوند آسمانی، کارگاههای آموزشی، ساخت مستند، برگزاری نمایشگاه، تقدیر از فعالین عرصه ازدواج و برنامه های کارشناسی انجام شده است

ربانی مهر افزود: در حوزه ازدواج جوانان 18 دستگاه وظیفه دارند و باید همه دستگاههای فرهنگی در این زمینه ورود پیدا کنند تا شاهد ترویج فرهنگ ازدواج آسان در جامعه باشیم.

لازم به ذکر است، 920 هزار نفر از جمعیت یک میلیون و 800 هزار نفری استان همدان را افراد سنین 15 تا 29 سال تشکیل داده و همدان از نظر جمعیت جوان جزو سه استان اول کشور است.

 

کلمات کلیدی: آمار ازدواج , آمار طلاق , ازدواج در همدان , ازدواج و طلاق

آگهی‌های ویژه و فوری

جستجو در آگهی ها

دانستنی‌های زندگی

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

جمعه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
جمعه, ۲۰ سبتامبر ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است