چطور از زندگی مان مراقبت کنیم

نویسنده 

به گزارش سایت عروس و داماد به نقل از فرهنگ کده، زوج های جوان بدون آگاهی و آموزش لازم وارد زندگی مشترک می شوند و مسلم است که درصد بالای طلاق نتیجه همین مساله است و زوج هایی که به مرحله طلاق نمی رسند درصد بالایشان درمرحله طلاق عاطفی یا پنهان زندگی میکنند و از طرف دیگر برخی دست اندرکاران ضرورت آموزش مزدوجین راانکار می کنند و لابد می دانند با این آموزش ها و پایین آمدن درصد طلاق کار و کسب شان کساد خواهد شد.

 

در این قسمت سعی خواهیم کرد راهکارهای ساده و عملی که منجر به مراقبت از ازدواج و ادامه زندگی زیبای زوجین می شود را اشاره کنیم اولین و مهم ترین نکته در بحث مراقبت مهارت گفتگو و ارتباط سازنده زوجین می باشد.

زن و مرد باید هرکدام ویژگی های ارتباطی طرف مقابل را بشناسند و بدانند تفاوت های زیادی باهم دارند و منجمله مردان علاقه به سکوت دارند و زنان علاقه به گفتگو  و مردان در گفتگو پیرو منطق هستند ولی زنان پیرو احساس و عاطفه ولی مردان بیشتر از راه چشم عاشق می شوند زنان از راه گوش عاشق می شوند.

به قول اندیشمندی که می گفت پیوند در دو صورت زیبا میشود اول شناخت شباهت ها دوم احترام گذاشتن به تفاوتها  حال اگر بخواهیم درباب تفاوتهای زنان و مردان بصورت کامل صحبت کنیم در این مجال اندک نمی گنجد و لذا به  همین بسنده میکنیم و میگوییم زوجهای جوان باید علاقه همسرشان رادرک کنند واز همان طریق محبت و عشق رادر زندگی تقویت نمایند.

منظور از مراقبت ازدواج چیست؟

زوج های جوان بدون آگاهی و آموزش لازم وارد زندگی مشترک می شوند ومسلم است که درصد بالای طلاق نتیجه همین مسأله است.. راهکار بعدی اینکه زوجین در کنار حس مثبت اندیشی در خود سعی نمایند نقاط قدرت همسرشان را شناسایی و مدنظر قرار دهند وتا حدالامکان نقاط منفی را چشم پوشی نمایند.

بیشترین سفارش اسلام در مورد مسائل زناشویی گذشت و اغماض در لغزش ها و اشتباهات می باشد زن و مرد باید مثل لباس یکدیگر باشند و خطاها و زشتی های هم را بپوشانند.

خداوند در سوره بقره ایه ۱۸۷ می فرماید انان (زنان )لباس شما هستند و شما (مردان) لباس آن ها هستید ولی متاسفانه شاهدیم که در برخی خانواده ها زن به دنبال نقاط ضعف مرد و  همچنین مرد به دنبال نقاط ضعف زن می باشد تا در مواقع مناسب از آن ها به نفع خود استفاده نماید.

اینکه بالاخره در زندگی مشترک ممکن است مسائل و مشکلاتی بروز کند لذا زوج های جوان باید مهارت حل مسئله را آموزش دیده باشند اولین اصل در مهارت فوق این است که در هر مشکلی خودمان را جای طرف مقابل تصور کنیم به  قول معروف قبل از قضاوت کردن در خصوص نحوه راه رفتن کسی ابتدا چند قدم با کفش هایمان راه برویم.

همه مشکلات با کمی همدردی و تفاهم به سادگی حل خواهد شد وبه امید روزی که آگاهی و خود شناسی زوج های جوان منجر به ازدواج هایی موفق و دائمی گردد و جوانان در کنار مراسمات تشریفات و مخارج عروسی کمی هم به فکر مجهزشدن به مهارت های زندگی باشند.

آگهی‌های ویژه و فوری

جستجو در آگهی ها

دانستنی‌های زندگی

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

دوشنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۸
دوشنبه, ۱۴ اکتبر ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است