آنچه که مردم از رفتار ظاهری شما برداشت می کنند

نویسنده 

معمولاً همه ی ما از نوع رفتار افراد و نکات ظاهری آنها می توانیم شناخت و یا قضاوت مختصری داشته باشیم. البته برخی رفتارهای مشخص می توانند عامل منفی ترین برداشت از رفتار افراد پیش از آنکه اولین کلام از دهانشان جاری شود باشند که در ادامه آنها را مرور می کنید.

 

روانشناسان دانشگاه پرینستون در پژوهشی تصاویری را برای 100 میلی ثانیه به افراد نشان دادند و از آنها خواستند تا اشخاص درون تصاویر را بر اساس جذابیت، دوست داشتنی بودن، معتمد بودن، شایستگی و یا تهاجمی بودن قضاوت کنند. افراد مورد مطالعه در این پژوهش در کمتر از یک ثانیه نظرشان را راجع به هر شخص ابراز کردند. در پژوهش بعدی مدت زمان بیشتری به آنها برای قضاوت داده شد ولی نظرات مشابه و بدون تغییری ثبت شد.

بنابراین آن تصویری که افراد در نگاه اول از شما برداشت می کنند می تواند معرف شما باشد.

 1. چروک

منظور از چروک ویژگی ی ظاهری صورت نیست، بلکه مقصود چین و چروکی لباس است. اگر در یک جلسه ی کاری با یک پیراهن چروک حضور پیدا کنید، این تفکر به شخص القا می شود که برای او اهمیت قائل نشده اید. بعلاوه فردی تنبل و دمدمی مزاج به نظر می رسید. بنابراین لباس چروک تاثیر فوق العاده منفی در ذهن دیگران دارد. به همین منوال لباسی که پرز دار شده است تاثیر خوبی در برداشت افراد از ظاهر شما ندارد.

 1. آدامس

مردم به دلایل مختلفی آدامس می جوند. شاید آدامس جویدن برای کنترل استرس کاربرد داشته باشد، اما آدامس جویدن به طور کلی تاثیر منفی در ذهن مخاطب ایجاد می کند و باد کردن آدامس قطعاً بی احترامی تلقی می شود. جویدن آدامس شما را در ذهن بیننده به فردی نابالغ تبدیل می کند. بنابراین قبل از حضور در جلسات مهم آدامس خود را در سطل زباله بیندازید.

 1. آرایش غلیظ

آرایش غلیظ و آرایش هایی که مناسب میهمانی شب هستند در ذهن فرد مخاطب همانند ماسکی تلقی می شود که شما چهره ی خود را در پشت آن پنهان کرده اید.

 1. کفش کثیف

کفش های کثیف و واکس نزده تاثیر فوق العاده منفی در ذهنیت افراد می گذارد. کفش های براق تصویری از جلب توجه را در ذهن مخاطب ایجاد می کند. کفش های پاره و فرسوده با پاشنه های خراشیده نیز در ذهن مخاطب تاثیر منفی دارد.

 1. کمر خمیده

سعی کنید هنگام نشتن و راه رفتن سر را بالا نگه داشته ، شانه ها را به سمت عقب نگهدارید و با قامتی راست قدم بردارید تا در نگاه دیگران فردی با اعتماد به نفس، صالح و مثبت به نظر بیایید. با اینکار لباس های شما نیز مرتب تر دیده می شوند. قدم گذاشتن در جلسه ی کاری با کمری خمیده و گردنی افتاده تاثیر منفی بر افکار مخاطبین در عدم اعتماد به نفس می گذارد.

 1. پوشش نا مناسب

اگر پوشش شما مناسب محیطی که در آن حضور پیدا می کنید نباشد در دید دیگران سوال برانگیز و در مواردی کم هوش به نظر می رسید.

 1. عطر

بسیاری از مردم نسبت به بوی عطر حساسیت دارند و یا دچار میگرن و حالت تهوع می شوند. بعلاوه تحمیل بوی عطر شدید به دیگران نوعی بی ملاحظه گی است. در مقابل بوی نامطبوع و بوی عرق باعث رنجش دیگران می شود و تاثیر منفی از شما در ذهن افراد می گذارد. در محیط کار و رسمی از مصرف عطرهای قوی خودداری کنید. سعی کنید قبل از حضور در جلسات مهم استحمام کرده و لباس های تمیز بپوشید. اگر سیگار می کشید، همیشه یک دست لباس تمیز با خود به همراه داشته باشید و بعد از کشیدن سیگار حتماً لباس خود را تعویض نید. فعل سیگار کشیدن بیش از پیش در جوامع غیر قابل پذیر است و هر بوی آزار دهنده ای می تواند تصویر منفی از شما در ذهن اطرافیان ایجاد کند.

 1. ارتباط چشمی

با افرادی که برای شما اهمیت دارند ارتباط چشمی برقرار کنید. نگاه کردن به اطراف و یا پیامک دادن می تواند نشانگر بی اهمیتی شما نسبت به فرد مخاطب باشد. در مواردی می تواند ایجاد ذهنیت نا امنی و یا متکبر بودن شما را در ذهن بیننده ایجاد کند.

 1. هدفون در گوش

هرگز در حین گوش دادن به موزیک در یک قرار ملاقات ظاهر نشوید. اینکار می تواند بی تفاوتی، عدم بلوغ و عدم تمرکز را به مخاطب القا کند.

 1. نگاه کردن به آینه و توجه بیش از حد به ظاهر

اینکار می تواند منتقل کننده ی تکبر و عدم توجه شما در ذهن بیننده باشد. اگر بیش از حد خود را در آینه چک کنید و یا به دیگران نگاه کنید تاثیر منفی بر ذهن مخاطب می گذارید.

 1. دست دادن

نحوه ی دست دادن با افراد به اندازه ی کلام می تواند تاثیر گذار باشد. حتی اگر بایستید، به چشمان فرد مخاطب نگاه کنید، لبخند بزنید و دست خود را جلو ببرید اما به گرمی دست فرد مخاطب را نگیرید نمی توانید تاثیر مثبتی بر او بگذارید. دست فرد مخاطب را کاملاً در دست خود بگیرید ولی بیش از اندازه آن را نفشارید. بیش از اندازه فشردن دست مخاطب به معنای اعمال کنترل تلقی می شود و شروع خوبی برای کار نیست. بر اساس پژوهشی در Chevrolet Europe، یک دست دادن موثر باید بین دو تا سه ثانیه طول بکشد و نه بیشتر.

به غیر از مواردی که در بالا ذکر شدند، رفتارهای مناسب بر قضاوت دیگران از ما تاثیر مثبت می گذارند: سر وقت حاضر شدن، کنار گذاشتن تلفن همراه، جویدن با دهان بسته، نپریدن در حرف دیگران، گوش کردن با دقت و غیره. همواره سعی کنید با رفتار مناسب و در خور جمع و با لبخند در جلسات حضور پیدا کنید.

 

منبع: Inc

 

 

آخرین آگهی‌های ثبت شده

رپرتاژ آگهی‌ها

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

سه شنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
سه شنبه, ۱۸ جون ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است