لذت دوران نامزدی

نویسنده 

یکی از هیجان انگیز ترین و خاطره ساز ترین روزهای زندگی ، دوران نامزدی است. دورانی که بعد از آشنایی و قبل از مراسم عروسی زوج های جوان قراردارد. اما برخی از عروس و داماد ها با این جمله موافق نیستند چرا که  دوران نامزدی آنها سرشار از تنش، استرس، بحث و جدل و اختلاف بوده است.

نامزدی را می توان به بهار زندگی نیز تشبیه کرد. چرا که حال و هوای آن گاهی صاف و آفتابی، گاه ابری، گاه بارانی و گاه همراه با رعد و برق و طوفان است. اما برای حفظ آرامش و کاهش استرسها و تنش ها در دوران نامزدی، راه حل های زیادی وجود دارد. دستورالعمل هایی که اگر در رفتار و گفتار خود در مقابل نامزدتان رعایت کنید ، تا حد زیادی از اختلاف نظر ها و تنش های شما کاسته می شود. در زیر چند راهنمایی برای کاهش تنش و استرس در دوران نامزدی را ذکر کرده ایم:

 

سعی نکنید یکدیگر را تغییر دهید

روزهای اول آشنایی خود را به خاطر بیاورید: شما یکدیگر را همانطور که هستید ، پذیرفتید. حالا چرا سعی در تغییر یکدیگر دارید؟ چرا می خواهید عادتها ، رفتارها و حتی لباس پوشیدن یکدیگر را تغییر دهید؟ یکدیگر را همانطور که هستید بپذیرید. به خاطر بیاورید که چرا عاشق یکدیگر شدید؟ فراموش نکنید که شما عاشق کسی نشدید که قرار است در آینده تبدیل شود ، شما عاشق کسی شدید که هم اکنون "هست."

 

نامزدتان نمی تواند ذهن شما را بخواند

این یک اصل مهم است. کسی قادر به خواندن ذهن شما نیست. حتی اگر نزدیکترین فرد به شما باشد. اگر خواسته ای دارید ، یا اگر احساس خاصی دارید که می خواهید مطرح کنید ، خیلی ساده و شفاف آن را با نامزدتان در میان بگذارید و خواسته های خود را بیان کنید. نامزد شما که علم غیب ندارد!

 

گفتگو و تبادل نظر کنید

به جای نق زدن ، طعنه زدن و غر زدن ، با نامزدتان گفتگو کنید. نق زدن ، غر زدن و طعنه زدن هرگز جای بحث و گفتگو را نمی گیرد بلکه برعکس باعث سردرگمی و تنش می شود. درباره احساسات خود ، خواسته های خود و ... با یکدیگر صحبت و تبادل نظر کنید. صریح و بی پرده دغدغه های خود را مطرح کنید. در مورد تفاوت های شخصیتی یکدیگر ، انتظارات عاطفی ، احساسی و جنسی که از یکدیگر دارید، نگرانی هایی که از آینده دارید و هرچیز که فکر شما را مشغول می کند. خیلی راحت و صریح صحبت کنید. باور کنید بیشتر مشکلات با صحبت کردن حل می شوند.

 

نقطه ضعف را در جمع مطرح نکنید

حتی به عنوان شوخی نیز ، نکات منفی و نقاط ضعف نامزدتان را در جمع مطرح نکنید. این رفتار ناشایستی است که به راحتی باعث شکستن غرور نامزد شما و ایجاد اختلاف و کینه می شود.

 

دوری، دوستی نمی آورد!

دوران نامزدی دورانی است که ضرب المثل " دوری و دوستی " درباره آن صدق نمی کند. هرچقدر کمتر یکدیگر را ملاقات کنید دلتان برای یکدیگر بیشتر تنگ می شود و بهانه گیری ها بیشتر می شود. سعی کنید بیشتر پیش هم باشید. با هم به گردش بروید، شام با هم باشید و درباره جزئیات جشن عروسی، مدل های لباس عروس ، تزئین و گل آرایی ماشین عروس ، مدل دسته گل عروس،  ماه عسل، برنامه های زندگی مشترک و ... گفتگو کنید. به یکدیگر تلفن کنید و به نامزدتان یادآوری کنید که چقدر او را دوست دارید. دوری ، دوستی نمی آورد.

 

به مشاوره مراجعه کنید

این تصور اشتباهی است که گمان کنید وقتی باید به مشاوره ازدواج مراجعه کنید که کار به جاهای باریک رسیده است و زخم ها کهنه شده اند. مشاوره فقط برای جلوگیری از طلاق نیست. اگر مشکلی در ارتباطات با نامزدتان یا خانواده او دارید ، با نامزدتان صحبت کنید و پیشنهاد بدهید که به یک مرکز مشاوره و یا یک روانشاس مراجعه کنید. اختلافات کوچک را با مشاوره رفع کنید تا تبدیل به کینه ها و اختلافات بزرگ نشوند. مطمئن باشید که مشاوره روانشناسی ، بخش زیادی از مشکلات و اختلافات شما را حل خواهد کرد طوری که به آنها خواهید خندید.

 

هدف گذاری و برنامه ریزی

دوران نامزدی دوران استرس و اضطراب نیز هست. هردوی شما دغدغه دارید و نگران هستید که مبادا عروسی شما آنطور که مد نظرتان است برگزار نشود. اما اگر وقت کافی بگذارید و کارهای عروسی را برنامه ریزی کنید ، حجم زیادی از استرس ها و اضطراب های شما کاسته می شود. هدف گذاری به شما انرژی می دهد و برنامه ریزی ذهن شما را آرام می کند. افکار خود را روی کاغذ بیاورید و لیست کارهایی را که باید انجام شود یادداشت کنید. هزینه ها را مشخص کنید ، تاریخ ها را بنویسید و نقش ها و مسئولیت ها را تعیین کنید. وقتی با هم برای برگزاری جشن عروسی تان برنامه ریزی می کنید ، ناخودآگاه به یکدیگر نزدیک تر می شود.

عضویت در خبرنامه تخفیفیاب بیجی کلوب

کاربر عزیز ثبت نام فقط 8 ثانیه زمان می برد

کدهای تخفیف محصولات برایتان ارسال می شود

تخفیفیاب+نیازمندی ها

آگهی های ویژه

لباس دامادی

محمود بصیرتی» صاحب یکی از قدیمی‌ترین خیاطی‌های تهران است که به تن ...

جهیزیه

جهیزیه یا جهاز به دارایی و مالی گفته می‌شود که عروس در هنگام ازدواج ...

آرایش عروس

براي آرايش عروس، بايدها و نبايدهاي زيادي وجود ندارد. اگر مراسم عروسي ...

دفترخانه ازدواج

قبل از عقد با قوانین آشنا شوید/ زن و شوهر نسبت به هم حق و حقوقی دارند ...

لباس عروس

مزون آرمیتاژ با بیش از 4 دهه فعالیت یکی از مزون هایی است که در ...

ماه عسل کجا برویم

ماه عسل  یکی از پرهزینه ترین قسمت های عروسی است. البته شاید لذت بخش ...

عکس و فیلم عروسی

در حال حاضر آلبوم‌ های عروس در دو نوع ساده و ژورنالی موجود می باشند. ...

سفره عقد

مجموعه ژینو به عنوان طراح و مجری تشریفات مجالس عروسی فعالیت خود را از ...

پیرایش و گریم داماد

خیلی از آقایان به نوع آرایش و پیرایش خود در روز عروسی آن طور که باید ...

ماشین عروس

دسته گل و ماشین عروس هم برای کسانی که به برگزاری مراسم عروسی اعتقاد ...

باغ و تالار برای عروسی

گروه تخصصی تشریفات مجالس رویای شیرین با 3 شعبه در کرج و تهرانی و 15 ...

طلا و جواهر

حلقه ازدواج/ شاید مهمترین یادگار مراسم عروسی، حلقه ازدواج یا همان ...

دی جی و موزیک عروسی

آرسين طپش با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین سیستم های صوتی ...

کارت عروسی

انواع کارت عروسی / فرزاد مهماندوست چند سالی است که در محدوده میدان ...

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

شنبه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۷
شنبه, ۲۳ فوریه ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است