رژیم غذایی قبل از ازدواج

نویسنده 

معمولا عروس و دامادها قبل از عروسی تمام تلاششان را به کار می گیرند تا شبی به یادماندنی و بی نظیر داشته باشند و برایشان هم بسیار مهم است در برابر مهمان ها چگونه ظاهر شوند و بی نقص باشند. برای رسیدن به همه اینها مسائل مهمی دخیل است؛ مثلا برخی از غذاها و نوشیدنی ها را شب قبل از عروسی نباید میل کرد. مانند:

 عوامل نفخ معده
از مصرف خوردنی‌هایی که باعث نفخ و گاز معده می‌شوند بپرهیزید. یعنی اینکه دوروبر نخود، لوبیا، بروکلی، انواع کلم و کلم بروکسل خط قرمز بکشید. یادتان باشد که جویدن آدامس، باد زیادی وارد معده‌تان می کند و همین مسئله هم باعث نفخ معده و گاز می‌شود.


کافئین ممنوع

کافئین برخی افراد را عصبی می‌کند لذا قهوه یا نوشیدنی‌های کافئین دار ننوشید. اگر هم به مصرف قهوه عادت دارید سعی کنید از چند هفته قبل از جشن عروسی‌تان مصرف آن را کم کنید چون اگر بخواهید به یک باره مصرف قهوه را قطع کنید دچار سردرد و خستگی می شوید.

غذاهای چرب
زمانی که مواد غذایی چرب مانند لبنیات پرچرب، گوشت، مواد غذایی سرخ کردنی و پنیر میل کنید هضم غذا به کندی انجام می‌شود و برای همین هم احساس سنگینی خواهید کرد.


چه بخوریم؟

اگر انرژی کم بیاورید عصبی و کم طاقت می شوید برای همین لازم است که روز عروسی‌تان با دقت بیشتری غذا بخورید. برای اینکه هم وقتتان تلف نشود و هم با انرژی و قبراق باشید از مواد غذایی انرژی‌زا استفاده کنید. مثلا برای صبحانه غلات کامل و میوه میل کنید. نان سبوس‌دار با پنیر کم چرب و گردو و همچنین یک عدد موز برای صبحانه خوب است. برای ناهار یک بشقاب سالاد سبزیجات با یک غذای پروتئینی مانند ماهی میل کنید. قبل از شام با تمام کارهایی که انجام داده‌اید به یک میان‌وعده نیاز دارید. یک تکه نان با کره‌ی بادام‌زمینی بسیار مناسب است.

آخرین آگهی‌های ثبت شده

رپرتاژ آگهی‌ها

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

سه شنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
سه شنبه, ۱۸ جون ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است