آغاز زندگی از مسجد دوستدار خانواده جیرفت

19 ارديبهشت 1398
نویسنده 

برای نخستین بار جشن مراسم جشن ازدواج در مسجد دوستدار خانواده جنوب کرمان برگزار شد و زوج جیرفتی زندگی مشترک خود را از این مکان آغاز کردند.

بیجی نیوز به نقل از شبستان: جشن ازدواج یکی از شادهایی است که آن چنان مقدس و مورد توجه اسلام است، که می توان آن را در مقدس ترین اماکن که همانا مساجد هستند، برگزار کرد.
از این طریق ضمن برگزاری مراسم جشن ازدواج، می توان مساجد را علاوه بر این که مکان عبادت هستند با اجرای برنامه های اجتماعی پویا کرد.
با انجام این کار در عمل می توان به مردم نشان داد کاربرد مساجد صرفا مکانی برای نمازگزاردن و انجام برنامه های عبادی نیست، بلکه مساجد به عنوان مرکزی فعال و پویا، برای انجام فعالیت های اجتماعی، سیاسی هستند همانند زمان رسول خدا (ص) که تمام برنامه های اسلامی و اجتماعی از مساجد پایه ریزی شد.
در همین راستا مسجد حضرت زهرا (س) شهر جیرفت، به عنوان احیاگر سنت حسنه برگزاری مراسم ازدواج در مساجد، اقدام به راه اندازی مسجد دوستدار خانواده کرده است.
بنابراین به منظور برگزاری مراسم ازدواج، اتاق عقدی را با تجهیزات لازم را فراهم کرده است.
امروز برای نخستین بار همت مسجد دوستدار خانواده جنوب کرمان، مراسم عقد زوج جیرفتی در این مکان برگزار شد.
شایان ذکر است؛ جوانان علاقمندان به برگزاری مراسم ازدواج خود در مکان مقدسی همجون مسجد، می توانند در شهرستان جیرفت با مراجعه به مسجد دوستدار خانواده، جشن ازدواج خود را در این مکان برگزار کنند.

 

  • منبع خبر: شبستان

آگهی‌های ویژه و فوری

جستجو در آگهی ها

دانستنی‌های زندگی

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

جمعه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
جمعه, ۲۰ سبتامبر ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است