راه اندازی مراکز مشاوره طلاق

14 اسفند 1397
نویسنده 

در پاسگاه‌های نیروی انتظامی مشاوره خانواده مستقر میشود و همچنین برای قضاتی که زوجین بیشتری را به صلح و سازش برسانند و از طلاق جلوگیری کنند مشوق در نظر گرفته می شود.

به گزارش بیجی نیوز (اخبار ازدواج و طلاق) نصرالله پژمانفر عضو کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه عصر امروز این کمیسیون، گفت: در این جلسه مواد ۱۵، ۱۶ و ۱۷ طرح تعالی جمعیت خانوده بررسی شد. بر اساس مصوبه کمیسیون مقرر شد که در پاسگاه‌های نیروی انتظامی مشاوره خانواده مستقر شود تا زوجینی که مشکلات خانوادگی دارند و به مراکز نیروی انتظامی مراجعه می‌کنند از راهنمایی مشاورها استفاده کنند تا رفع خصومت شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: همچنین در این جلسه قوه قضائیه ملزم شد که مراکز مشاوره را راه‌اندازی کند زوجین که خواستار طلاق هستند به این مراکز مراجعه کنند و مشاوره بگیرند و اگر در نهایت به توافق نرسیدند از سوی این مراکز تأدیه دریافت و پس از آن برای طلاق اقدام کنند.

حجت‌الاسلام پژمانفر با اشاره به مصوبه دیگر این کمیسیون، اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد تا برای قضاتی که تعداد پرونده‌های صلح و سازش آنها در موضوع طلاق بیشتر باشد، مشوق‌های برای آنها در نظر گرفته شود تا انگیزه‌ای شود که قضات تلاش خود را جهت صلح و سازش صرف کنند.

وی ادامه داد: بر اساس یکی از مصوبه‌های کمیسیون درباره این طرح، ستاد کل نیروهای مسلح مکلف شد، کمک هزینه مسکن متاهلی را در اختیار سربازان متأهل در حین خدمت وظیفه قرار دهد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: همچنین طبق یکی از مصوبات کمیسیون بانک‌ها موظف شدند در اسرع وقت تسهیلات ازدواج و خرید مسکن را در اختیار متاهلان قرار دهند.

 

جالب است بخوانید که: زوج های 25 تا 29 ساله رکورددار طلاق شدند

  • منبع خبر: مشرق نیوز

آگهی‌های ویژه و فوری

جستجو در آگهی ها

دانستنی‌های زندگی

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

دوشنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
دوشنبه, ۱۶ سبتامبر ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است