دانستنی‌های زندگی

جلوگیری از ازدواج کودکان در اندوزی

23 آذر 1397
نویسنده 

برای جلوگیری از ازدواج کودکان در اندونزی دادگاه قانون اساسی این کشور دست به کار شد و با صدور یک رای از دولت این کشور خواست تا حداقل سن ازدواج دختران را تغییر دهد.

بیجی کلوب (سایت عروس و داماد): دادگاه قانون اساسی در این کشور روز گذشته در رای خود تاکید کرد؛ قانون سن ازدواج برای دختران نیاز به تغییر دارد تا اندونزی از فهرست جهانی کشورهای ازدواج کودکان و خردسالان خارج شود.

طبق گزارش آسیا تایمز، اندونزی با ۲۶۰ میلیون نفر جمعیت بزرگترین کشور مسلمان درجهان است و درفهرست ۱۰ کشور نخست جهان در ازدواج کودکان قرار دارد.

درسال های اخیر بسیاری از گروههای مدنی و حقوق بشری در داخل و خارج اندونزی از دولت جوکو ویدودو رئیس جمهوری این کشور خواسته اند تا برای پایان دادن به ازدواج کودکان دراین کشور تدابیر لازم را به کار گیرد.

عضو گروه مدنی&#۳۹;کودکان عروس نیستند&#۳۹;در اندونزی از فعالان خواستار پایان دادن به ازدواج کودکان درگفت وگو با رسانه هاگفت:مصوبه دادگاه قانون اساسی ، بستر قانونی لازم را برای جلوگیری از ازدواج کودکان در اندونزی فراهم می سازد اما باید اقدامات بعدی برای تغییر قانون کنونی نیز انجام شود.

براساس قوانین جاری اندونزی حداقل سن ازدواج برای دختران ۱۶و برای پسران ۱۹ سال است اما در بسیاری از استان های این کشور این قانون نیز رعایت نمی شود و دختران درسنین خردسالی مجبور به ازدواج می شوند.

طبق قوانین بین المللی حداقل سن ازدواج برای دختران ۱۸ سال در نظر گرفته شده است.

بنیاد خصوصی &#۳۹;روما کیتا برساما&#۳۹; در اندونزی درگزارشی پیشتر اعلام کرد بسیاری از دختران اندونزیایی پیش از رسیدن به سن قانونی ۱۸سال ازدواج می کنند که این امر تبعات منفی اجتماعی از جمله فرهنگی وآموزشی دراین کشور برجای گذاشته است زیرا تعداد زیادی از دختران پس از ازدواج دیگر ترک تحصیل می کنند.

براساس آمارهای منتشره صندوق کودکان سازمان ملل&#۳۹;یونیسف&#۳۹; از هر ۴ دختر در اندونزی یک نفر قبل از سن ۱۸ سال ازدواج می کند .

گروههای مخالف ازدواج کودکان در اندونزی می گویند در قانون جاری حداقل سن برای پسران ۱۹ اما برای دختران ۱۶ سال درنظر گرفته شده است.

گفتنی است بسیاری از خانواده های روستایی و فقیر اندونزیایی حتی این قانون را در نظر نگرفته و اکثر دختران خود را در کودکی به اجبار به ازدواج پسران و مردان حتی افراد بسیار مسن نیز در می آورند.

 

در ایران هم هست: روستایی پر از عروس خردسال

 
  • منبع خبر: آفتاب نیوز

آخرین آگهی‌های ثبت شده

رپرتاژ آگهی‌ها

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

سه شنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
سه شنبه, ۱۸ جون ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است