دانستنی‌های زندگی

هشدار وزير كشور درباره ازدواج سفيد

18 آذر 1397
نویسنده 

وزیر کشور: در موضوع ازدواج سفید دستگاه‌های ذیربط گزارش‌هایی را کار كرده و مواردی را نیز بررسی کرده‌اند، اما روی این موضوع تحقیقات ویژه‌ای باید انجام شود.

به گزارش بيجی كلوب به نقل از ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه شورای اجتماعی کشور با اشاره به ارائه گزارش کلی به رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد موضوع طلاق گفت: در این خصوص گزارشی به رهبری ارائه و مقرر شد از این به بعد دستگاه‌ها هر سه ماه یکبار گزارشی از عملکرد خود را در این خصوص ارائه دهند.

وزیر کشور همچنین درباره قانون تسهیل ازدواج که از سوی فراکسیون خانواده در این نشست مطرح شد نیز تصریح کرد: قانون تسهیل ازدواج ظرفیت خوبی است و این قانون تصویب شده است اما در عمل اتفاق مهمی نیفتاده است. گزارش مهمی از اجرای این قانون می بایست توسط دستگاه های ذیربط ارائه شود.

رحمانی‌فضلی درباره مقوله ازدواج سفید هم تصریح کرد: در موضوع ازدواج سفید دستگاه‌های ذیربط گزارش‌هایی را کار کرده‌اند و مواردی را نیز بررسی کرده‌اند اما روی این موضوع تحقیقات ویژه‌ای می‌بایست انجام شود.

وزیر کشور با اشاره به هم افزایی دستگاه‌های ذیربط در مورد آسیب های اجتماعی نیز گفت: هم افزایی دستگاه‌ها در حال انجام است و تقسیم کار در حوزه آسیب‌های اجتماعی نیز باید بین دستگاه‌ها به خوبی انجام شود و انتظار است که دستگاه‌های مسئول در حوزه‌های خود، هم افزایی و نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

وزیر کشور درباره مشاوره قبل از ازدواج نیز گفت: دستگاه‌های متولی مسئول هستند با جدیت این امر را مورد پیگیری قرار دهند و نتایج مطلوبی از آن حاصل شود.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در برخی استان‌ها شبکه ملّی خیّرین ازدواج راه‌اندازی شده است، گفت: اگر بتوانیم یک شبکه ملی خیرین ازدواج و خانواده داشته باشیم قطعا برای حل مشکلات موثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه توقع از همه دستگاه‌ها این است گه گزارشات خود را به‌صورت سه ماهه به ما بدهند، اظهار داشت: نماینده فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی خانم مافی در این جلسه توضیح دادند که قانون تسهیل ازدواج تصویب شده و ظرفیت های خوبی دارد اما در عمل اتفاق ویژه ای رخ نداده است.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: یک گزارش از اقدامات دستگاه ها در این زمینه ارائه شود و اگر نیاز به اصلاح داشت، این کار صورت گیرد.

 

شايد ندانيد كه: ازدواج سفيد جرم است

  • منبع خبر: ايلنا

آخرین آگهی‌های ثبت شده

رپرتاژ آگهی‌ها

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

سه شنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
سه شنبه, ۱۸ جون ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است