دانستنی‌های زندگی

امكان افزايش وام ازدواج تا 30 ميليون تومان

13 آذر 1397
نویسنده 

رییس کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی معتقد است امکان افزایش مبلغ وام ازدواج از 15 ميليون تومان به 30 میلیون تومان وجود دارد.

بيجي كلوب: رحیم زارع درباره وام ازدواج جوانان گفت: تسهیل ازدواج یک اولویت است در این راستا با توجه به هزینه های ازدواج، وام ازدواج که تنها حمایت کشور از تشکیل خانواده است، باید افزایش یابد.
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی ، ادامه داد:موضوع وام ازدواج 30 میلیون تومانی در بودجه 98 پیگیری می‌شود.
نباید تسویه اقساط وام ازدواج 30 میلیون تومان برای جوانان سخت شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:براساس بررسی های انجام شده، امکان افزایش مبلغ وام ازدواج به 30 میلیون تومان با استفاده از منابع قرض الحسنه مردم در بانک ها وجود دارد؛ بنابراین انجام این مهم در بودجه 98 مطرح و دنبال خواهد شد.
نماینده مردم آباده،بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی افزود:در راستای اینکه تسویه اقساط وام ازدواج 30 میلیون تومان برای جوانان سخت نشود، باید مدت بازپرداخت تسهیلات به 10 سال افزایش یابد و شرایط پذیرش ضامن تسهیل شود.

زارع گفت: وام ازدواج 30 میلیون تومانی بخشی از مشکلات و موانع اقتصادی جوانان برای تشکیل خانواده را برطرف می کند.
رییس کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی افزود:برای اعطای وام ازدواج 30میلیون تومانی با بازپرداخت 10 ساله به 1.2 میلیون جوان در سال 98، به 36 هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه نیاز است که بر اساس بررسی های انجام شده منابع قرض الحسنه جدید در اختیار بانک ها در سال آینده در مجموع 56 هزار میلیارد تومان است که می تواند بازپرداخت وام ازدواج 30 میلیون تومانی را جوابگو باشد و حدود 20 هزار میلیارد تومان مازاد آن نیز صرف سایر مصارف قرض الحسنه شود .

 

حكم استفاده از وام ازدواج

حضرت آیت‌الله العظمی سبحانی به پرسشی درباره مصرف كردن وام ازدواج در کارهاى دیگر پاسخ گفته است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت الله سید مختار میرعظیمی، متن پرسش مطرح شده و پاسخ این مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است:

سؤال: از طرف دولت مبلغى به عنوان وام به زوج ها مى دهند آیا مى توان این مبلغ را براى کارهاى دیگر به غیر ازدواج مصرف نمود؟

بسمه تعالى: باید مبالغ در هزینه هاى مربوط به ازدواج و یا مابعد آن مصرف شود مگر این که هیچ نوع شرطى از طرف وام دهنده راجع به کیفیت مصرف آن نباشد. والله العالم

 

اين خبر هم شايد بدردتان بخورد: شرايط دريافت كمك هزينه ازدواج

  • منبع خبر: فصل اقتصاد/ جامعه خبر

نظر کاربران

عضویت در خبرنامه تخفیفیاب بیجی کلوب

کاربر عزیز ثبت نام فقط 8 ثانیه زمان می برد

کدهای تخفیف محصولات برایتان ارسال می شود

تخفیفیاب+نیازمندی ها

آگهی های ویژه و فوری

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

دوشنبه, ۰۶ خرداد ۱۳۹۸
دوشنبه, ۲۷ می ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است