ابطال ازدواج اهالی یك روستا به دستور مفتی

23 آبان 1397
نویسنده 

مفتی وهابی روستایی در ایالت پنجاب پاکستان به حدود ۵۰ زن و مرد روستا گفته که ازدواج آن‌ها به خاطر شرکت در تشییع جنازه یک شیعه باطل شده است.

بیجی كلوب (سایت عروس و داماد): خبرنگار بی‌بی‌سی در پاکستان گزارش داد؛ ساکنین این روستا گفته‌اند که ۱۰ روز پیش خالد بشیر، امام مسجد محلی، به زنان و مردانی که در تشییع جنازه یک زن شیعه شرکت کرده بودند، گفته که آن‌ها دیگر مسلمان نیستند و باید دوباره "کلمه تشهد" را بخوانند و نکاح‌‌شان هم باید دوباره خوانده شود.

 ساکنین این روستا چند روز پیش، از این مفتی درخواست کردند که نماز جنازه دختر خواهرش را بخواند، اما او از خواندن نماز جنازه خودداری کرده و دلیل آن ‌را شیعه ‌بودن خواهر زاده‌اش عنوان کرده و گفته است که تمام افرادی که در نماز جنازه شرکت کرده‌اند مسلمان نیستند و نکاح‌شان هم باید دوباره خوانده شود.

اهالی روستا مجبور شدند که از یک روحانی روستای دیگر بخواهد که نماز جنازه را بخواند. در پی این اتفاق مفتی روستا از اهالی خواسته که نکاح‌شان دوباره خوانده شود. پس از آنکه ملای این روستا برای دومین‌بار نکاح این افراد را خوانده، آن‌ها از او پرسیدند که مسئله ثبت اداری این نکاح چگونه خواهد بود؟ ملا در پاسخ گفته نکاحی که برای بار نخست ثبت شده، کافی است و نیاز به ثبت دوباره ندارد. این مفتی زمانی‌ که با خبر می‌شود که قرار است خبرنگاران به روستا بیاید، از آن‌جا ناپدید می‌شود.

پس از این ماجراها ساکنین روستا گفته‌اند که علیه خالد بشیر در مرکز پلیس منطقه شکایتی را درج کرده‌اند.

 

اين هم حكم درباره ازدواج با جن: حكم ازدواج با جن چيست؟

  • منبع خبر: وبگردی بيجی كلوب

آگهی‌های ویژه و فوری

جستجو در آگهی ها

دانستنی‌های زندگی

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

دوشنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۸
دوشنبه, ۱۴ اکتبر ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است