دانستنی‌های زندگی

ممنوعيت كار وكلايی كه دفتر ازدواج دارند

14 آبان 1397
نویسنده 

یك نفر نمی تواند هم كار وكالت انجام دهد هم دفتر ازدواج و طلاق داشته باشد. به همین دلیل وکلایی که دفتر ازدواج و طلاق دارند می بایست یكی از پروانه‌ های شان را پس بدهند.

بیجی كلوب (سایت عروس و داماد) به نقل از تسنیم: عیسی امینی، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز، با اشاره به اینکه اخیرا دیوان عالی کشور رأی وحدت رویه‌ای را صادر کرده است که بر اساس آن یک نفر نمی‌تواند هم دفتر ازدواج و طلاق داشته باشد و هم به وکالت بپردازد گفت: همین رأی نشان می‌دهد که موضوع پیش از این اختلافی بوده است و طبعا موارد قبلی تخلف محسوب نمی‌شود.

رئیس کانون وکلای مرکز با اشاره به اینکه به محض صدور رأی به وکلا اعلام کردیم که باید پروانه دفترخانه خود را مسترد کنند، تصریح کرد: الان هم به این دست از وکلا فشار می‌آوریم که باید یکی از پروانه‌های دفتر ازدواج و طلاق یا وکالت خود را پس بدهند.

به گزارش تسنیم، رشته حقوق یکی از بالاترین نرخ‌های بیکاری در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را داراست و دادن پروانه چندگانه به یک نفر، دادن پروانه وکالت به قضات و بازنشستگان مشاغل حقوقی و سهمیه‌های کم پذیرش در آزمون‌های وکالت و دفترخانه‌های رسمی اسناد و ازدواج و طلاق، مورد اعتراض شدید فارغ‌التحصیلان این رشته است.

 

اين متن را هم بخوانيد: جعل شناسنامه در بازار مكاره

  • منبع خبر: تسنيم

آخرین آگهی‌های ثبت شده

رپرتاژ آگهی‌ها

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

چهارشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۸
چهارشنبه, ۱۷ جولای ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است