ضرورت آموزش انتخاب همسر در مدارس دخترانه

06 آبان 1397
نویسنده 

دانش آموزان دختر برای اینکه بدانند همسر آینده خود را چطور انتخاب کنند هيچ آموزشی در مدارس نمی بينند در حالی كه دختران كشورهايی مثل ژاپن در مدارس اين مهارت را ياد می گيرند.

به گزارش بيجي نيوز (اخبار ازدواج) به نقل از ایرنا، «فرحناز مینایی پور» روز یکشنبه با حضور در استودیو الفبای وزارت آموزش و پرورش افزود: اکنون انحرافات زیادی از جمله ازدواج سفید و همخانگی را داریم که شاید یکی از دلایل آن این باشد که در کتاب های درسی آگاهی لازم به دانش آموزان دختر برای انتخاب فرد مناسب ازدواج داده نشده و به بچه ها آموزش های لازم نداده ایم.

وی تصریح کرد: ماده 102 قانون برنامه 6 توسعه تاکید دارد که برای تحکیم بنیان خانواده همه دستگاه ها باید تلاش کنند و اکنون کمیسیون فرهنگی طرح هایی در این زمینه در دست بررسی دارد.  اداره کل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش نیز در این راستا فعالیت هایی را در مدارس و برای دانش آموزان دختر شامل آموزش قبل، حین و بعد از ازدواج تعریف کرده است تا دانش آموزان دختر را ترغیب کنیم که چگونه می توانند خانواده مستحکم تشکیل دهند و چگونه فرد مورد نظر خود را انتخاب کنند .

مدیر کل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: امسال سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و دفتر تالیف کتب درسی کتابی را برای پایه دوازدهم تهیه کرده که به صورت پایلوت در 14 منطقه کشور درباره آموزش مهارت های ازدواج به دختران و مدیریت خانواده اجرا می شود.
مینایی پور تصریح کرد: در زمینه آموزش های قبل از ازدواج طرح آموزش سواد زندگی را امسال با تاکید بر ازدواج در قالب کتابی در دست تهیه داریم که شیوه های مختلف شناسایی فرد مورد نظر خود به دانش آموزان دختر آموزش داده شود.

 
به گفته وی، در قالب این طرح و با استفاده از کتابی که تهیه خواهد شد 8 ساعت دوره آموزشی برای دانش آموزان دختر و 2 ساعت آموزشی برای خانواده ها برگزار می شود.
مینایی پور افزود: این طرح اکنون مراحل پایانی را می گذراند تا بتوانیم با تامین بودجه آموزش های لازم را در این زمینه به دانش آموزان دختر سراسر کشور ارائه دهیم.
مدیر کل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: برای کاهش آسیب های اجتماعی باید مشارکت اجتماعی دختران را بالا ببریم و اگر مسیر درست را به آنها نشان دهیم که می توانند در زمینه فعالیت های مختلف اجتماعی و انجمن ها و خیریه ها فعالیت کنند، بسیاری از مشکلات مرتفع می شود.

 

اين مطلب را از دست ندهيد: تاسیس مدرسه همسریابی

 

  • منبع خبر: ايرنا

آگهی‌های ویژه و فوری

جستجو در آگهی ها

دانستنی‌های زندگی

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

دوشنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۸
دوشنبه, ۱۴ اکتبر ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است