اخاذی از زنان در فضای مجازی

22 شهریور 1397
نویسنده 

اخاذی و کلاهبرداری از زنان در فضای مجازی رو به گسترش است و پلیس فتا برای پیشگیری از این جرم هشدارهایی را ارائه کرده است.

به گزارش بیجی کلوب (سایت عروس و داماد) سرهنگ تورج کاظمی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در رابطه با افراد سودجویی که به بهانه‌های مختلف از جمله ازدواج و غیره نسبت به گرفتن عکس‌های خصوصی کاربران به ویژه دختران و زنان جوان اقدام می‌کنند، گفت: برخی از افراد سودجو به بهانه‌های مختلف و با تنظیم سناریوهایی به حریم شخصی کاربران در فضای مجازی به ویژه زنان و دختران جوان وارد شده و به گرفتن تصاویر شخصی و خصوصی آن‌ها برای رسیدن به مقاصد غیراخلاقی خود اصرار دارند.

وی افزود: تاکنون تعداد زیادی شاکی به دلیل اخاذی و دریافت عکس‌های خصوصی و کلاهبرداری از آن‌ها در فضای مجازی توسط برخی از افراد سودجو به پلیس فتا مراجعه کرده‌اند و در این راستا پرونده‌های بسیاری تشکیل و مجرمان زیادی شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در ادامه از ضرورت ذخیره نکردن عکس‌های خصوصی و شخصی در تلفن های همراه گفت: با توجه به ویژگی‌های اخلاقی و فرهنگی رایج در کشور باید استفاده از تلفن همراه به درستی صورت گیرد، لذا استفاده نادرست از این وسیله می‌تواند زمینه ساز تهدیدات مرتبط با این وسیله ارتباطی باشد.

کاظمی در ادامه تاکید کرد: کاربران از نگهداری و ذخیر عکس‌های شخصی و خصوصی خود در گوشی‌های تلفن همراه خود خودداری کنند و آن‌ها را برای دیگران ارسال نکنند.
سرهنگ کاظمی افزود: هموطنان در حفظ و نگهداری از گوشی‌های تلفن همراه خود کوشا باشند، چراکه ممکن است با سرقت گوشی آن‌ها تمامی فایل‌ها، عکس‌ها، فیلم‌ها و اطلاعات شخصی‌شان به دست افراد سودجو بیفتد و برای مالکان تلفن دردسرساز شود.

  • منبع خبر: پلیس فتا

آگهی‌های ویژه و فوری

جستجو در آگهی ها

دانستنی‌های زندگی

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

دوشنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۸
دوشنبه, ۱۴ اکتبر ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است