دانستنی‌های زندگی

بانوان تهراني ركورددار ازدواج در سن بالا

13 مرداد 1397
نویسنده 

استان تهران رکورددار بیشترین آمار ازدواج دختران در سنین بیش از ۶۰ سال است. اين آمار را روزنامه ايران منتشر كرده است. كمترين سن ازدواج هم مربوط به خراسان رضوي است.

بيجي كلوب (سايت عروس و داماد) به نقل از ايران: بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سازمان ثبت احوال کشور، استان خراسان رضوی با ثبت ۶ هزار و ۸۰۹ واقعه ازدواج رکورددار بیشترین ازدواج دختران در سنین ۱۰ تا ۱۴ سال است. همچنین در استان آذربایجان شرقی ۴ هزار و ۱۶۲ ازدواج در یک سال به ثبت رسیده است و در مقام دوم از لحاظ ازدواج در سنین کم دختران در بین استان‌ها قرار دارد.

کمترین آمار ازدواج دختران در سنین کم در استان سمنان با ۱۱۲ ثبت ازدواج و استان ایلام با ۱۸۷ ثبت ازدواج ۱۰ تا ۱۴ سال است. لازم به ذکر است آمار ازدواج ثبت شده در سنین ۱۰ تا ۱۴ سال در مدت یک سال در تهران یک هزار و ۷۷۰ مورد است.

در خصوص ازدواج‌های ثبت شده دختران در سنین ۱۵ تا ۱۹ سال، خراسان رضوی با ثبت ۲۱ هزار و ۴۹۱ مورد همچنان در مقام اول از لحاظ بیشترین ازدواج ثبت شده در این سنین بین تمام استان‌های کشور می‌باشد. استان تهران با ثبت ۱۶ هزار و ۴۲۴ ازدواج و استان خوزستان با ثبت ۱۵ هزار و ۲۹۴ واقعه ازدواج به ترتیب دارای بیشترین آمار ازدواج ثبت شده در این سنین هستند.

گفتنی است استان سمنان با ثبت یک هزار و ۳۰ ازدواج در سنین ۱۵ تا ۱۹ سال کمترین آمار ازدواج در این سنین را در بین استان‌ها دارد و پس از آن در استان ایلام یک هزار و ۱۶۳ واقعه ازدواج در این سنین ثبت شده است.


تعداد ازدواج‌های ثبت شده در سنین ۶۰ تا ۶۴ سال در استان تهران ۲۲۴ مورد بوده است و استان اصفهان با ثبت ۸۱ ازدواج در این سنین در مقام دوم از لحاظ بیشترین ثبت ازدواج زنان در سنین ۶۰ تا ۶۴ می‌باشد. همچنین در استان‌های ایلام و کهکیلویه و بویراحمد ۲ ازدواج و در استان سیستان و بلوچستان یک ازدواج در این سنین ثبت شده است.

همچنین تعداد ازدواج به ثبت رسیده در استان تهران در سنین ۶۵ تا ۶۹ سال ۸۸ مورد بوده است. این رقم در استان آذربایجان شرقی ۳۴ مورد بود. این دو استان دارای بیشترین آمار ازدواج در این سنین هستند. لازم به ذکر است این آمار در استان ایلام یک و در استان‌های بوشهر، سیستان و بلوچستان و کهکیلویه و بویراحمد صفر می‌باشد.

بیشترین آمار ازدواج به ثبت رسیده در سنین ۷۰ تا ۷۴ سال در استان تهران با ثبت ۳۴ مورد و در استان خراسان رضوی و آذربایجان شرقی با ثبت ۱۵ مورد است.

گفتنی است؛ استان تهران همچنان رکورددار بیشترین ازدواج به ثبت رسیده در سنین بالا است. به نحوی که با ثبت ۲۷ واقعه ازدواج در سنین ۷۵ به بالا، بیشترین ازدواج ثبت شده در این سنین را در بین تمام استان‌های کشور به خود اختصاص داده است و پس از آن استان آذربایجان شرقی با ثبت ۱۴ مورد در مقام دوم است.

به گزارش بيجي كلوب، در سال ۹۵ میانگین سن ازدواج مردان ۲۸.۸ و  و زنان ۲۴ سال بوده است. این درحالی است که نزدیک به ۴۰ سال گذشته این میانگین سن ازدواج برای مردان ۲۴.۵ و زنان ۲۴ سال بوده است.

قصد ازدواج داريد؟

  • منبع خبر: روزنامه ايران

نظر کاربران

عضویت در خبرنامه تخفیفیاب بیجی کلوب

کاربر عزیز ثبت نام فقط 8 ثانیه زمان می برد

کدهای تخفیف محصولات برایتان ارسال می شود

تخفیفیاب+نیازمندی ها

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

جمعه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
جمعه, ۱۹ آوریل ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است