ازدواج جنجالی فاطمه پهلوی

13 بهمن 1396
نویسنده 

میان شاهزادگان پهلوی شاید به یکی از دختران رضا خان به نام فاطمه پهلوی یا همان همدم‌السلطنه کمتر پرداخته شده باشد.

بی جی کلوب به نقل از نوآوران آنلاین: او دختر عصمت‌الملوک همسر دوم رضاخان بود که ماجرای ازدواجش در زمان خود تیتر اول اکثر روزنامه‌ها بود چرا که مراسم ازدواجش با خاکسپاری رضاخان مقارن شده بود.

فاطمه پهلوی پس از رد کردن درخواست ازدواج نخست وزیر هژیر، با یک پسر 27 ساله آمریکایی آشنا شد، ازدواج آنها به دلیل مسائل مذهبی با مخالفت‌ها و موانع زیادی مواجه بود. "هیلر" غیرمسلمان بود و اجازه ازدواج با یک دختر مسلمان را نداشت و برای این کار باید مجوز وزارت خارجه را دریافت می‌کرد. بعدها هیلر به دلیل عشق و علاقه‌ای که به فاطمه داشت مسلمان شد و به اسم علی تغییر نام داد.

سخت‌تر از همه کسب رضایت دربار بود. قطعا ازدواج شاهدخت، اخبار مرگ رضاخان را پوشش می‌داد و رسانه‌ها بیشتر از خبر مرگ شاه ایران به ماجرای ازدواج دخترش در همان تاریخ می‌پرداختند که البته چنین نیز شد.

دربار در سال 1332 اجازه ورود فاطمه و هیلر به ایران را صادر کرد. ورود این زوج به ایران آغاز اختلافات آنها بود. زندگی فاطمه و علی هیلر پس از آمدن به ایران 5 سال بیشتر دوام نیاورد و آنها زود از هم جدا شدند. حاصل این ازدواج یک دختر و دو پسر بود. در خصوص اختلافاتی که میان این زوج درگرفت به نقل از عصمت‌الملوک دولتشاهی مادر فاطمه چنین گفته شده که هیلر به خاطر مصرف بالای مشروب تعادل و ثبات رفتاری نداشت و مدام همسرش را مورد ضرب و شتم قرار می‌داد که در نهایت با فشار و اجبار دربار، فاطمه از او جدا شد.

 

  • منبع خبر: نوآوران آنلاین

آگهی‌های ویژه و فوری

جستجو در آگهی ها

دانستنی‌های زندگی

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

جمعه, ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
جمعه, ۲۰ سبتامبر ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است