ابتهاج همسرش را طلاق داد تا با فاحشه ای ازدواج کند

07 آبان 1396
نویسنده 

در لابلای اسناد محرمانه لانه جاسوسی به نکات جالب توجهی از تاریخ معاصر برمی‌خوریم که برخی از زوایای ناگفته زندگی سران رژیم پهلوی را روشن می‌کند.

بی جی کلوب به نقل از مشرق- در اسناد لانه جاسوسی سندی به تاریخ ۱۳۳۷/۶/۱ آمده است که حاصل ملاقات یکی از کارکنان سفارت آمریکا با جمشید آموزگار، معاون وزیر بهداری وقت، است. در این سند، آموزگار درباره ابوالحسن ابتهاج، که سال‌ها ریاست سازمان برنامه را بر عهده داشت، نکاتی را مطرح می‌کند که در ادامه مشاهده می‌کنید:

من تنها مهمانی بودم که در ضیافت ناهار روز ۱۹ اوت، که توسط دکتر آموزگار ترتیب داده شده بود، شرکت داشتم. در خلال این مهمانی ناهار وی فرصت یافت تا در مورد موضوعات بسیار متنوعی که در مورد آنها دیدگاههای مسلطی از خود نشان می داد، به بحث بنشیند.

دکتر آموزگار گفت ابتهاج همسر خوبی را که بیش از بیست سال بود با وی ازدواج کرده بود، از دست داد تا بتواند با فاحشه‌ای معروف ازدواج کند که در پی به چنگ آوردن سهمی از قراردادهای فراوان سازمان برنامه بوده است. دکتر آموزگاربه ویژه از مورد کوچصفهانی یادکرد و گفت که کوچصفهانی حدود دو هفته پیش مدارک مناسبی را برعلیه ابتهاج گردآوری کرده بود و ابتهاج را تهدید نموده بود که هر آنچه را در مورد فعالیت‌های همسر وی می‌داند افشاء خواهد کرد. کوچصفهانی مدعی است که همسر جدید  ابتهاج همان فردی است که وی را وادار نمود تا از شرکت لیچفیلدویتینگ ( Litchfield Whiting) تقاضای رشوه نماید. دکتر آموزگار خاطرنشان کرد که وی یکی از مشاوران شرکت لیچفیلد ویتینگ در بعضی از مسائل مهندسی (یعنی حوزه تخصصی وی) می باشد.

  • منبع خبر: مشرق نیوز

آگهی‌های ویژه و فوری

جستجو در آگهی ها

دانستنی‌های زندگی

ژورنال‌های جديد

دارای نماد دو ستاره

ساعت و تاریخ

دوشنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۸
دوشنبه, ۱۴ اکتبر ۲۰۱۹

تمام حقوق برای بی جی کلوب محفوظ است